Otázky a odpovědi

 Jak dlouho vydrží modeláž nehtů?

 Správně modelované nehty vydrží krásné a bez odchlípnutí běžně 4 - 5 týdnů (podle rychlosti růstu nehtů) bez jakéhokoliv zásahu.

Lze výrazně zlepšit stav přírodních nehtů?

Typ Vašich nehtů je geneticky dán, nelze jej změnit a čekat zázraky - stejně, jako Vám zázračně nenaroste hustá hříva, máte-li jemné a slabé vlasy. Skutečně lze pouze vylepšit vzhled a stav přírodních nehtů. Přírodní péče také znamená Vaši soustavnou, každodenní péči o ruce a nehty, přičemž skutečné výsledky se dostaví nejdříve za cca 4 -6 měsíců - tak dlouho trvá, než doroste správně vyživovaný nehet. důsledku ušetříte nejen peníze, ale i Váš drahocený čas.

Jaké jsou dnešní možnosti profesionální péče o přírodní nehty?

1. Japonská manikúra - P.Shine: je jednou z metod manikúry, přírodní péče, která je vhodná pro většinu nehtových skupin - roztřepené, lámavé i nerostoucí nehty. Jelikož je principem P.Shinu leštění nehtů, není vhodný pro nehty velmi tenké nebo zničené. Kůra podporuje prokrvení a zdravý růst nehtů.  Hlavními složkami P. Shinu je včelí pyl a křemičitá hlinka. Provádí se zaleštěním včelího vosku do přírodního nehtu. Současně se také prokrví nehtová ploténka a zabezpečí tak její zdravý růst. Nehty po aplikaci mají vysoký lesk a vypadají skvěle. Metoda je vhodná pro ženy i muže. Obnova je vhodná vždy po 2-4 týdnech.


2. Klasická manikúra: jedná se o základní péči a vylepšení vzhledu Vašich přírodních nehtů a rukou pomocí moderní profesionální manikúry. Zahrnuje ošetření nehtových kůžiček suchou metodou pomocí účinného změkčovače nehtových kůžiček nebo mokrou metodou - pomocí lázně, úprava tvaru a délky nehtů, profesionální leštění nehtů, výživu nehtové kůžičky a nehtů pomocí účinného výživného oleje, použití mechanického zpevňovače nehtů ve formě laku. Manikúru je nejlépe absolvovat 1 x za 14 dní.

Jak pečovat o ruce a přírodní nehty doma?

Přírodní nehty potřebují pravidelnou, nejlépe každodenní péči, jinak se nenacházejí v ideálním stavu a k praskání bude docházet více či méně častěji. Každá klientka by si měla pořídit na domácí péči základní pečující přípravky a každodenně je používat. K samozřejmostem má patřit pečlivé vmasírování výživného oleje do nehtů a okolí, aplikace zpevňovačů a leštění nehtů. Také krémy na ruce a nehty patří ke kompletní péči. Při práci s chemikáliemi zásadně používat ochranné rukavice čímž nedochází k neustálému odmašťování pokožky rukou a nehtů.

 Jak poznat nehtovou plíseň?

Jde vždy o světle žluté, až žluté, či světle zelené až zelené místo na nehtu, spíše mezi nehtem a hmotou. Na přírodních nehtech se plíseň běžně neobjevuje, protože nehtové destičky vysychají a nečistoty z nich odstraníme při mytí rukou. Při jakémkoli podezření na nehtovou plíseň - onychomykózu navštivte svou manikérku, která by si měla s nehtovou plísní poradit. Především odstraní modelovací hmotu a nechá nehet vyschnout.

Při jakémkoliv podezření na kožní chorobu je nutná návštěva kožního lékaře!

 Vzniká pod umělou hmotou na nehtech plíseň?

Plíseň - houba potřebuje nějaký podklad na kterém se uchytí, potřebuje vhodnou teplotu a také co nejméně světla. Pokud se nehty modelují, předpokladem správného napojení hmoty na nehet je, že se hmota vpije neboli prolne skrz nehet. Není tedy možno najít místo, které by bylo odkryté. Takové místo může vzniknout pouze, pokud se hmota nadzvedává a to znamená, že se oddělila od nehtu. V této chvíli by měla klientka navštívit manikérku. Praxe je ale taková: klientka přijde na to že se hmota někde odchlipuje. Vzpomene si, že má speciální lepidlo na opravy. Umyje si ruce vodou, osuší pokožku na rukou, vezme lepidlo a nalije ho do mezírky mezi nehtem a hmotou. Jenže mytím rukou se do malé škvírky dostane voda, která hned tak nevyschne. A tak se uzavře mikroskopické množství vody do bublinky, tělesnou teplotou se voda zahřeje. A je to = vznikne plíseň. Pokud je klientka jinak bez zdravotních obtíží, těžko se plíseň roznese na další nehty.

 Dýchá nehet pod umělým materiálem?

Nehet je tvrdá destička, která se skládá ze šupinek, podobných kůži a vlasům. Vzduch pomáhá k ukončení procesu stárnutí nehtu. Nehet nedýchá, ale vysychá. Jak vysychá, ztrácí pružnost a láme se. To je úplně běžný proces výměny nehtové destičky, která narůstá za měsíc asi o 2,5 - 3 mm. Tím, že se nehet zpevní umělým materiálem, zamezíme jeho vysychání. Nehet je tak více pružný a také více odolává nárazům. Pokud by nehet potřeboval „dýchat", nebylo by možné jej ani lakovat!

Je modeláž nehtů řešením problémů s mými nehty?

 Nehtová modeláž znamená, že se na nehet nanese umělá hmota, aby více vydržel, případně se uměle prodlouží. Klientky, které navštěvují nehtové studio si chválí to, že se jim někdo o jejich ruce stará. Nemusejí ztrácet čas doma, nemusí mít celou řadu přípravků, nástrojů a pomůcek, aby si upravily a zkrášlily své ruce a nehty samy. I přesto je vhodná jednoduchá domácí péče, aby ruce a nehty, i když modelované, byly stále stejně kvalitní a to pomocí přípravků, které Vám profesionální manikérka poradí.

 

Je velmi důležité se poradit s profesionální manikérkou, která umí posoudit stav Vašich nehtů. Samozřejmě existují výjimky (např. některá kožní onemocnění), kde nehtová modeláž není vhodná. V profesionálním studiu používající kvalitní nehtovou kosmetikou lze jistě nalézt i alternativní řešení.

Jak zacházet s modelovanými nehty?

 Při první návštěvě nehtového studia je doporučována tzv. "přirozená délka nehtů" tzn. délka špičky nehtu - volného okraje - odpovídá přibližně polovině délky nehtového lůžka. Tato délka zaručuje delší trvanlivost a spokojenost se službou, za kterou platíte. Materiál, který se nanáší na vlastní nehet je vysoce kvalitní, neagresivní umělá hmota. Žádná její složka se neuvolňuje do lidského organismu, je šetrná vůči nehtům. Jistě ale víte, že i umělá hmota se dá neopatrným zacházením poškodit či zlomit.

 

 

Proto dávejte především P O Z O R:

  • berte veškeré věci bříšky prstů a ne špičkami nehtů,
  • nepoužívat nehty místo šroubováku, otvírače atd.. 
  • při sbírání drobných mincí a drobných předmětů - nebrat špičkami nehtů, ale shrnout do dlaně,
  • při úklidu používat gumové rukavice - pozor na chemikálie,
  • na mráz v zimním období - nosit dostatečně teplé rukavice, hmota je v mrazu náchylnější k prasknutí,
  • při razantním ždímání hadru na podlahu nebo prádla,
  • při otevírání a zavírání šuplíků, skříní a dveří, využívat klouby prstů,
  • při telefonování nebo použití kalkulačky - pomáhat si tužkou nebo klouby prstů,
  • při vyndávání předmětů z kapes úzkých kalhot a sukní,
  • na používání nehtů při obouvání - použijte lžíci na obouvání,
  • při stlaní a převlékání ložního prádla za matrace - používat např. pravítko,
  • na těžko dostupné předměty v nebezpečných skulinkách, pomáhat si pevnějšími nástroji, např. pinzetou,
  • u auta na: otevírání dveří, tankování, prudké otáčení volantu, upravování sedadel, otevírání kapoty vozu, odstraňování námrazy...

 

Před náročnějšími úkony se raději poraďte s manikérkou na zkrácení délky nehtů, popř. si zakupte pilník.

 

 

!! Nezapomeňte, že nehty neustále rostou, proto se včas objednejte na doplnění v intervalu, který Vám doporučí Vaše manikérka.